Alarko Seradens Tam Yoğuşmalı Kombi

Alarko Seradens Tam Yoğuşmalı Kombi

Tasarruf ve yüksek verimin mükemmel uyumu.
Premiks tam yoğuşmalı kombi Seradens; Alarko’nun en çok tercih edilen kombisi Serena baz alınarak geliştirildi.
En son teknoloji kullanılarak, yüksek kalitede üretilen Seradens, yüksek verim değerleri ve tasarruflu kullanımı ile standartları değiştiriyor....

 • %108’e ulaşan verim....
 • 133 Watt enerji tüketimi....
Fiyat Teklifi Al

Özellikler

tam yoğuşmalı kombiler

“Düşük Enerji” etiketli sirkülasyon pompası ile çok az elektrik tüketen, Seradens, %108 verimi* (*50/30°C rejiminde) ve 92/42/EEC Avrupa Verimlilik Direktifi’ne göre **** verim işareti ile yoğuşmalı kombiler içindeki en yüksek verimliliğe sahip kombidir.

Sadece alırken değil, kullanırken de kazandırır.

tam yoğuşmalı kombiler

Çok küçük boyutlar**

Derinliği, yüksekliği ve hacmi en düşük kombilerden biri olan Seradens, en dar mutfak dolaplarına bile çok rahatlıkla monte edilebilir. Kullanıcılar bu nedenle Seradens’i daha çok sevecekler...

 • **SRD 20 - 27 (G: 41cm / Y: 73cm / D: 29cm)
 • **SR 36 (G: 41cm / Y: 73cm / D: 32cm)
alarko tam yoğuşmalı kombiler

DIGITECH 2® Elektronik Devre Kartı ile Konfor ve Ekstra Güvenlik

Basit ve şık, self-diagnostic, yeni DIGITECH 2 elektronik devre kartı, LCD ekran üzerinde çalışma konum ve sıcaklıklarının, dış hava sıcaklığının, uyarı ile arıza kodlarının görüntülenmesine ve parametrelerin ayarlanmasına olanak sağlar. Emniyetli, konforlu ve yüksek verimli çalışma için kombiyi sürekli denetler.

 • Radyatör veya yerden ısıtmaya göre çalışma rejimi seçimi
 • Isıtma ve kullanım suyunda sürekli modülasyon
 • Kazan suyu ve baca gazı denetimiyle iki ayrı yüksek sıcaklık emniyeti
 • Alev sönme ve algılama emniyeti
 • Kullanım suyunda mikro depolama özelliği ile anında sıcak su temini
 • Dış havaya göre çalışma eğrisi seçimi
 • Fan frekans ayarı ile doğal gazdan LPG’ye LPG’den doğal gaza hızlı, sorunsuz ve ekonomik dönüşüm.
alarko tam yoğuşmalı kombiler

Üstün Yoğuşma Teknolojisi

Klasik kombilerde baca gazı sıcaklıkları çok yüksektir. Premiks yoğuşma teknolojisinde ise 55°C altında üretilen kazan suyu sayesinde baca gazının içinde yüksek sıcaklıkta bulunan su buharı yoğuşturularak baca gazı sıcaklığı düşürülür. Kazanılan gizli ısı suya aktarılarak %108’e kadar ulaşan verim artışı sağlanır. Asidik yoğuşma suyuna dayanıklı paslanmaz çelik veya alüminyum alaşımlı ana eşanjör kullanılmalıdır.

tam yoğuşmalı kombiler

Premiks Yanma Teknolojisi ile Tam Yoğuşma

Premiks sistem yani yakıt ve havanın ideal oranda önceden karıştırılarak yanmanın gerçekleştirilmesi ile tam yoğuşma sağlanarak verim en yüksek değere ulaştırılır. Premiks tam yoğuşmalı kombilerdeki düşük alev boyu, zararlı baca gazı misyonlarını en aza indirir. Kombinin ses seviyesini minimuma düşürür. Reküperatorlü (ikincil ısı eşanjörlü) kombilerde ise tam yoğuşma olmaz. Yakıt hava ön karışımı sağlanamadığı için ideal bir yanma gerçekleşemez. Verim %5-7 daha düşük olur. Modülasyonlu fan kullanılmadığı için verim, düşük ısıtma kapasitelerinde yanmadaki hava oranının fazla olması nedeniyle daha da düşer. Tam yoğuşmalı premiks kombilere göre alev boyu daha yüksek, dolasıyla zararlı baca gazı emisyonları daha fazla, ses seviyesi de daha yüksektir.

Dökümanlar

Ürün Broşürü

Ürün Broşürü

Hızlı Kul. Kılavuzu

Hızlı Kullanma Kılavuzu

Montaj Kul. Kılavuzu

Montaj Kullanma Kılavuzu

Diğer Ürünler

Back to Top